sobota, 26 marca 2011

 
Jeżeli chcesz chcesz osiągnąć sukces w biznesie, a także w życiu osobistym, zapoznaj się z publikacją Napoleona Hilla pt. PRAWA SUKCESU. Zapewniam Cię, że jest tak interesująca, iż nie będziesz mógł się od niej oderwać. Poniżej opinia czytelnika o niej.
                     
010-05-14
Adam Szantyka
poszukuję szczęścia, zdrowia i niezależności finansowej.
Zainteresowała mnie publikacja pod tytułem "Prawa sukcesu. Tom I i Tom II". Kupiłem e-book i go przeczytałem. Przeczytałem już cztery razy i za każdym razem czytałem coś nowego. Czytałem o czymś co powodowało, że w moim umyśle zaczynało wrzeć. Teraz wiem: "Moje życie już nie będzie takie samo!". Tylko tak mogę zrecenzować tą książkę i już nie mogę się doczekać kolejnych tomów. "Boję się" tylko co będzie jak poznam wszystkie Prawa sukcesu. Czy będę skazany na sukces? Ależ nie - ja już jestem na niego skazany! Prawa Sukcesu zapowiadają się na wielką REWOLUCJĘ MYŚLENIA i koniecznie każdy powinien je poznać. Życzę miłej lektury, nauki i zmiany siebie.




                                    
                                       http://prawa-sukcesu-tom1.zlotemysli.pl/alexmaria5609,1/

sobota, 19 marca 2011

Czego nie wolno w windykacji i kiedy windykator Cie okłamuje.


Autorem artykułu jest Robert Grabowski

Firmy windykacyjne, bez względu na nazwę, nie mają żadnych nadzwyczajnych uprawnień, nie mają też uprawnień komornika. A Ty wiedz, kiedy windykator na pewno Cię okłamuje.

piątek, 4 marca 2011

Jak wygrać w biznesie?

 Pragnę Ci polecić e-booka w którym zawarte jest kompedium wiedzy na temat zakładania własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat przyczyn powstawania nowych firm, wyboru profilu działalności, wyboru formy prawnej, badaniu rynku, a także wiele inny cennych wskazówek na temat prowadzenia biznesu.





Zapraszam Cię na cykl bezpłatnych porad na temat "Jak uruchomić zupełnie darmowy, bardzo skutecznie działający autoresponder"


Wypełnij pola formularza, a wkrótce dostaniesz, zupełnie za darmo i niezobowiązująco, dostęp do szczegółowych informacji.

                                                                       E-mail: 

                                                                          Imię:    
                                     

                                            Zgadzam się z Polityką Prywatności

                                                                          
                                                                                                     

czwartek, 3 marca 2011

Spread walutowy – jak banki ustalają tabele kursów walutowych

Autorem artykułu jest anmon

     Spread walutowy, czyli różnica pomiędzy kursem kupna i sprzedaży danej waluty przysparza wielu zmartwień szczególnie kredytobiorcom posiadającym zobowiązania wobec banku zaciągnięte w walutach obcych.
Największy problem tkwi w tym, że klienci spłacając comiesięczne raty kredytu walutowego muszą zakupić od banku franki szwajcarskie czy euro po takim kursie, jaki został opublikowany w tabelach kursowych danego banku. Niestety praktyka pokazuje, że są to wartości bardzo zawyżone i to nie tylko względem kursów walutowych NBP, ale również względem kursów obowiązujących na rynku międzybankowym. Właśnie tam, a nie w NBP, banki zaopatrują się w walutę. Zainteresowani wiedzą, że na niekorzystnym spreadzie walutowym można stracić nawet kilkanaście tysięcy w całym okresie spłaty kredytu walutowego.

Mechanizm konstruowania tabel kursowych pozostaje jak dotychczas tajemnicą banków. Wiele wskazuje na to, że ustalają one widełki kursowe w zależności od swoich bieżących potrzeb. W przeważającej ilości umów kredytowych zawieranych pomiędzy bankiem, a klientem, nie ma odniesienia do konkretnych zasad, zgodnie z którymi ustalany jest spread walutowy. Jak na razie nie istnieją także żadne regulacje w prawie bankowym, które zmusiłyby banki do stosowania ujednoliconych zasad ustalania widełek kursowych. Jest to sytuacja szczególnie niekorzystna dla osób, które spłacając kredyty walutowe zdane są na łaskę i niełaskę banku.

Jest jednak nadzieja, że sytuacja ta ulegnie zmianie, a raty kredytów będą niższe. Resort Gospodarki przygotował już projekt, który może całkowicie zlikwidować problem zawyżonych spreadów bankowych. Zgodnie z przygotowanymi przepisami przy spłacaniu kolejnych rat obowiązywać miałby kurs Narodowego Banku Polskiego dotyczący danej waluty obcej. Przyjęcie projektu w niezmienionej formie całkowicie likwiduje zawyżony spread walutowy i oznacza dla banków utratę nawet do 1,5 mld złotych rocznie. Tak szacuje Ministerstwo Gospodarki
---
Więcej moich artykułów w kategorii Finanse znajdziesz na www.finansomania.net

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl